LFA100F-3R3-SNCR2Y
Manufacturer
Cosel USA, Inc.Description
AC/DC CONVERTER 3.3V
Request for Quotation
LFA100F-3R3-SNCR2Y
lmages are for reference only.LFA100F-3R3-SNCR2Y
AC/DC CONVERTER 3.3V
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 3.3V 85 ~ 264 VAC Input
LFA100F-3R3-SNCR2Y
| Category | Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters - |
| Manufacturer | Cosel USA, Inc. |
| Series | LFA (100W) |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Enclosed |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 6 | - |
| Current - Output 1 | 20 A |
| Current - Output 2 | - |
| Current - Output 3 | - |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Efficiency | 79% |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 6.10" L x 2.44" W x 1.32" H (154.9mm x 62.0mm x 33.5mm) |