LM35-23B54R2-Q
LM35-23B54R2-Q
LM35-23B54R2-Q
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LM35-23B54R2-Q
  • Description
    ENCLOSED AC DC CONVERTERS 36W 1
  • Delivery Services
Enclosed, Conformal Coated AC DC Converters 1 Output 54V 80 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC Input
Quick Inquiry
LM35-23B54R2-Q
Manufacturer Mornsun America, LLC
Series LM35-23BxxR2-Q (35W)
Packaging Box
RoHS Status
Type Enclosed, Conformal Coated
Number of Outputs 1
Voltage - Input 80 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 54V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 670 mA
Voltage - Isolation 4 kV
Efficiency 89.5%
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.90" L x 2.56" W x 1.18" H (99.0mm x 65.0mm x 30.0mm)
Current - Output 5 -
Power (Watts) 36W