LMF600-20B27
LMF600-20B27
LMF600-20B27
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LMF600-20B27
  • Description
    AC/DC CONVERTER 27V 602W
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 27V 80 ~ 277 VAC, 110 ~ 390 VDC Input
Quick Inquiry
LMF600-20B27
Manufacturer Mornsun America, LLC
Series LMF600-20Bxx (600W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 80 ~ 277 VAC, 110 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1 27V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 22.3 A
Voltage - Isolation 4 kV
Efficiency 94%
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 8.00" W x 1.60" H (101.6mm x 203.1mm x 40.6mm)
Current - Output 5 -
Power (Watts) 602W