LSM2-T/30-D12-C
LSM2-T/30-D12-C
LSM2-T/30-D12-C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LSM2-T/30-D12-C
  • Manufacturer
    Murata Power Solutions Inc.
  • Description
    DC DC CONVERTER 0.8-5V 125W
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    7-SMD Module
  • Delivery Services
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.8 ~ 5V 30A 8.3V - 13.2V Input
Quick Inquiry
LSM2-T/30-D12-C
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer Murata Power Solutions Inc.
Series LSM2
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8.3V
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output 1 0.8 ~ 5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 30A
Power (Watts) 125 W
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 94%
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 7-SMD Module
Size / Dimension 1.30" L x 0.53" W x 0.34" H (33.0mm x 13.5mm x 8.6mm)