LT M673-Q2R2-4-1-10-R18-Z-MM
LT M673-Q2R2-4-1-10-R18-Z-MM
LT M673-Q2R2-4-1-10-R18-Z-MM
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LT M673-Q2R2-4-1-10-R18-Z-MM
  • Description
    LED MINI TOPLED SMD
  • Delivery Services
Green 532nm LED Indication - Discrete 3.05V 2-SMD, J-Lead
Quick Inquiry
LT M673-Q2R2-4-1-10-R18-Z-MM
Lens Style Rectangle with Flat Top
Lens Size 1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V
Current - Test 10mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Wavelength - Dominant 532nm
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 2.00mm L x 1.40mm W
Height (Max) 1.40mm