M55302/66L30H
M55302/66L30H
M55302/66L30H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    M55302/66L30H
  • Delivery Services
30 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
Quick Inquiry
M55302/66L30H
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Contact Type Female Socket
Number of Positions 30
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Push-Pull
Cable Termination Crimp
Wire Type Discrete
Wire Gauge 22 AWG