M80-4000000F2-02-305-00-000
M80-4000000F2-02-305-00-000
M80-4000000F2-02-305-00-000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    M80-4000000F2-02-305-00-000
  • Manufacturer
    Harwin Inc.
  • Description
    CONN RCPT 2POS CRIMP GOLD
  • Delivery Services
2 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold
Quick Inquiry
M80-4000000F2-02-305-00-000
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Manufacturer Harwin Inc.
Series Datamate Mix-Tek
Packaging Bulk
RoHS Status
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket, Coaxial
Number of Positions 2
Pitch 0.157" (4.00mm)