M80-4000000F2-02-327-00-000
M80-4000000F2-02-327-00-000
M80-4000000F2-02-327-00-000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    M80-4000000F2-02-327-00-000
  • Description
    CONN RCPT 2POS CRIMP 16AWG GOLD
  • Delivery Services
2 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 16 AWG
Quick Inquiry
M80-4000000F2-02-327-00-000
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Number of Positions 2
Pitch 0.157" (4.00mm)
Number of Rows 1
Fastening Type Screw Lock
Cable Termination Solder
Wire Type Discrete
Wire Gauge 16 AWG