MA0805XR224K250
MA0805XR224K250
MA0805XR224K250
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MA0805XR224K250
  • Description
    CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805
  • Delivery Services
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
MA0805XR224K250
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)