MBE152-10,16-V
MBE152-10,16-V
MBE152-10,16-V
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MBE152-10,16-V
  • Manufacturer
    Altech Corporation
  • Description
    PCB TERM BLK, 10.16MM, 2 POLE, F
  • Delivery Services
Position Wire to Board Terminal Block
Quick Inquiry
MBE152-10,16-V
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Terminal Blocks - Wire to Board
Manufacturer Altech Corporation
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Number of Levels -
Positions Per Level -
Pitch -
Mating Orientation -
Current -
Voltage -
Wire Gauge -
Mounting Type -
Wire Termination -
Features -
Color -
Operating Temperature -
Housing Material -
Contact Material - Plating -
Clamp Material - Plating -
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Screw Thread -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute MBE152-10-V MBE151-10,16-V MBE151-10-V MBE1510-5,08-V-L
Part Number MBE152-10-V MBE151-10,16-V MBE151-10-V MBE1510-5,08-V-L
Manufacturer Altech Corporation Altech Corporation Altech Corporation Altech Corporation
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description PCB TERM BLK, 10.00MM, 2 POLE, F PCB TERM BLK, 10.16MM, 1 POLE, F PCB TERM BLK, 10.00MM, 1 POLE, F PCB TERM BLK, 5.08MM, 10 POLE, F