MEB1-128PL90
MEB1-128PL90
MEB1-128PL90
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MEB1-128PL90
  • Manufacturer
    ITT Cannon, LLC
  • Description
    CONN CARDEDGE MALE 128POS 0.020
  • Delivery Services
128 Position Male Connector Fits Female Edgecards Gold 0.020" (0.50mm) Silver
Quick Inquiry
MEB1-128PL90
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Manufacturer ITT Cannon, LLC
Series MEB
Packaging Bulk
RoHS Status
Card Type Fits Female Edgecards
Gender Male
Number of Positions/Bay/Row -
Number of Positions 128
Card Thickness -
Number of Rows 2
Pitch 0.020" (0.50mm)