MF020-0-LC3
MF020-0-LC3
MF020-0-LC3
  • Delivery Services
Oxygen Sensor 4mA ~ 20mA
Quick Inquiry
MF020-0-LC3
Get the Price Now!
Specifications
Category Sensors, Transducers - Gas Sensors -
Manufacturer Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Series MF020
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS Compliant
Type Oxygen
Accuracy ±2%
Output 4mA ~ 20mA
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Voltage - Supply 22.8V ~ 25.2V
Current - Supply 500mA