MLF2012A1R0KTD25
MLF2012A1R0KTD25
MLF2012A1R0KTD25
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MLF2012A1R0KTD25
  • Description
    FIXED IND 1UH 80MA 300 MOHM SMD
  • Delivery Services
1 µH Shielded Multilayer Inductor 80 mA 300mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
MLF2012A1R0KTD25
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant 120MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)