MLG1005SR10HTD25
MLG1005SR10HTD25
MLG1005SR10HTD25
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MLG1005SR10HTD25
  • Description
    FIXED IND 100NH 200MA 2 OHM SMD
  • Delivery Services
100 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 2Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
MLG1005SR10HTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 100 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 700MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)