MMFR3710B560KV9
MMFR3710B560KV9
MMFR3710B560KV9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MMFR3710B560KV9
  • Manufacturer
    RESI
  • Description
    560K OHM 0.1% 0.5W 5PPM/
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
560 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Quick Inquiry
MMFR3710B560KV9
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer RESI
Series MMFR
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 560 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)