MMFR3710B560RV9
MMFR3710B560RV9
MMFR3710B560RV9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MMFR3710B560RV9
  • Description
    560 OHM 0.1% 0.5W 5PPM/
  • Delivery Services
560 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Quick Inquiry
MMFR3710B560RV9
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 560 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)