MMFR5215B390KV9
MMFR5215B390KV9
MMFR5215B390KV9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MMFR5215B390KV9
  • Manufacturer
    RESI
  • Description
    390K OHM 0.1% 0.75W 5PPM/
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
390 kOhms ±0.1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Quick Inquiry
MMFR5215B390KV9
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer RESI
Series MMFR
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 390 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.583" L (5.20mm x 14.80mm)