MMFR5215B390RV9
MMFR5215B390RV9
MMFR5215B390RV9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MMFR5215B390RV9
  • Description
    390 OHM 0.1% 0.75W 5PPM/
  • Delivery Services
390 Ohms ±0.1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Quick Inquiry
MMFR5215B390RV9
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 390 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.583" L (5.20mm x 14.80mm)