MMU01020E9310BB100
MMU01020E9310BB100
MMU01020E9310BB100
  • Delivery Services
931 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Quick Inquiry
MMU01020E9310BB100
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMU - Precision
Resistance 931 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case MELF, 0102
Supplier Device Package 0102
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)