MMU01020E9310DB100
MMU01020E9310DB100
MMU01020E9310DB100
  • Delivery Services
931 Ohms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Quick Inquiry
MMU01020E9310DB100
Series MMU - Precision
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 931 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)