MPM24-1K5NI
MPM24-1K5NI
MPM24-1K5NI
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MPM24-1K5NI
  • Description
    DC DC CNVRTR -250 TO -1500V 15W
  • Delivery Services
High Voltage - Isolated Module DC DC Converter 1 Output -250 ~ -1500V 1mA 4V - 24V Input
Quick Inquiry
MPM24-1K5NI
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1mA
Power (Watts) 15 W
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Package / Case 4-DIP Module
Size / Dimension 1.50" L x 1.50" W x 0.79" H (38.1mm x 38.1mm x 20.1mm)