MSN12AD12-MP
MSN12AD12-MP
MSN12AD12-MP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MSN12AD12-MP
  • Manufacturer
    Delta Electronics/Cyntec
  • Description
    DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    37-BLGA Module
  • Delivery Services
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.6 ~ 5.5V 12A 4.5V - 16V Input
Quick Inquiry
MSN12AD12-MP
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series -
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 16V
Voltage - Output 1 0.6 ~ 5.5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 12A
Power (Watts) -
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 94.5%
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 37-BLGA Module
Size / Dimension 0.34" L x 0.30" W x 0.26" H (8.6mm x 7.5mm x 6.5mm)