MSN12AD40-RUD
MSN12AD40-RUD
MSN12AD40-RUD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MSN12AD40-RUD
  • Manufacturer
    Delta Electronics/Cyntec
  • Description
    DC DC CONVERTER 0.6-1.8V
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    144-BBGA Module
  • Delivery Services
Non-Isolated PoL Module, Digital DC DC Converter 1 Output 0.6 ~ 1.8V 40A 8V - 15V Input
Quick Inquiry
MSN12AD40-RUD
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series -
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Non-Isolated PoL Module, Digital
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8V
Voltage - Input (Max) 15V
Voltage - Output 1 0.6 ~ 1.8V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 40A
Power (Watts) -
Applications ITE (Commercial)
Features OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 89%
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 144-BBGA Module
Size / Dimension 0.63" L x 0.63" W x 0.30" H (16.0mm x 16.0mm x 7.5mm)