MT51K256M32HF-50 N:A TR
MT51K256M32HF-50 N:A TR
MT51K256M32HF-50 N:A TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MT51K256M32HF-50 N:A TR
  • Manufacturer
    Micron Technology Inc.
  • Description
    IC RAM 8GBIT PARALLEL 1.25GHZ
  • Delivery Services
SGRAM - GDDR5 Memory IC 8Gbit Parallel 1.25 GHz
Quick Inquiry
MT51K256M32HF-50 N:A TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Integrated Circuits (ICs) - Memory - Memory
Manufacturer Micron Technology Inc.
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Memory Type Volatile
Memory Format RAM
Technology SGRAM - GDDR5
Memory Size 8Gbit
Memory Organization 256M x 32
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 1.25 GHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 1.3V ~ 1.545V
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TC)