MT51K256M32HF-60:A
MT51K256M32HF-60:A
MT51K256M32HF-60:A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MT51K256M32HF-60:A
  • Description
    IC RAM 8GBIT PAR 170FBGA
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    170-TFBGA
  • Delivery Services
SGRAM - GDDR5 Memory IC 8Gbit Parallel 1.5 GHz 170-FBGA (12x14)
Quick Inquiry
MT51K256M32HF-60:A
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 1.5 GHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply -
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TC)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 170-TFBGA
Supplier Device Package 170-FBGA (12x14)
Base Product Number MT51K256
Access Time -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
RoHS Status ROHS3 Compliant
Description IC RAM 8GBIT PARALLEL 1.5GHZ IC RAM 8GBIT PARALLEL 1.5GHZ IC RAM 8GBIT PARALLEL 1.25GHZ IC RAM 8GBIT PARALLEL 1.25GHZ