MT58L256L36FT-10IT
MT58L256L36FT-10IT
MT58L256L36FT-10IT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MT58L256L36FT-10IT
  • Description
    IC SRAM 8MBIT PARALLEL 100TQFP
  • Delivery Services
SRAM - Standard Memory IC 8Mbit Parallel 66 MHz 10 ns 100-TQFP (14x20.1)
Quick Inquiry
MT58L256L36FT-10IT
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 66 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)