MT58L256L36FT-7.5
MT58L256L36FT-7.5
MT58L256L36FT-7.5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MT58L256L36FT-7.5
  • Description
    IC SRAM 8MBIT PAR 113MHZ 100TQFP
  • Delivery Services
SRAM - Synchronous Memory IC 8Mbit Parallel 113 MHz 7.5 ns 100-TQFP (14x20.1)
Quick Inquiry
MT58L256L36FT-7.5
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Memory Type Volatile
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Synchronous
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 113 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)