MU01611-32.768K
Manufacturer
NDK America, Inc.Description
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
2-SMD, No Lead
Request for Quotation
MU01611-32.768K
lmages are for reference only.MU01611-32.768K
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Datasheet2-SMD, No Lead
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 60 kOhms 2-SMD, No Lead
MU01611-32.768K
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | NDK America, Inc. |
| Series | NX2012SA |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 9pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | MU01611-32.768K | MU01612-32.768K | MU01612-32.768K | ABM12AIG-24.000MHZ-10-1Z-T |
| Manufacturer | NDK America, Inc. | NDK America, Inc. | NDK America, Inc. | Abracon LLC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD | CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD | CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD | CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD |