MWSA0603S-330MTB01
MWSA0603S-330MTB01
MWSA0603S-330MTB01
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MWSA0603S-330MTB01
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    FIXED IND 33UH 2A 270 MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 270mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
MWSA0603S-330MTB01
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series MWSA-S
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Alloy Powder
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)