MYTNA1R84RELA2RA
MYTNA1R84RELA2RA
MYTNA1R84RELA2RA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MYTNA1R84RELA2RA
  • Manufacturer
    Murata Power Solutions Inc.
  • Description
    DC DC CONVERTER 0.7-1.8V
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    48-LGA Module
  • Delivery Services
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.7 ~ 1.8V 4A 6V - 14.4V Input
Quick Inquiry
MYTNA1R84RELA2RA
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer Murata Power Solutions Inc.
Series UltraBK™ MYTNA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 6V
Voltage - Input (Max) 14.4V
Voltage - Output 1 0.7 ~ 1.8V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 4A
Power (Watts) -
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Efficiency 90.5%
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 48-LGA Module
Size / Dimension 0.41" L x 0.35" W x 0.08" H (10.5mm x 9.0mm x 2.1mm)