MYTNA1R86RELA2RAD
MYTNA1R86RELA2RAD
MYTNA1R86RELA2RAD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MYTNA1R86RELA2RAD
  • Delivery Services
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.7 ~ 1.8V 6A 6V - 14.4V Input
Quick Inquiry
MYTNA1R86RELA2RAD
Series UltraBK™ MYTNA
Packaging Tape & Reel (TR)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 6V
Voltage - Input (Max) 14.4V
Voltage - Output 1 0.7 ~ 1.8V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Efficiency 90%
Package / Case 48-LGA Module
Size / Dimension 0.41" L x 0.35" W x 0.08" H (10.5mm x 9.0mm x 2.1mm)