NCBB5000BHMAHWS
NCBB5000BHMAHWS
NCBB5000BHMAHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    NCBB5000BHMAHWS
  • Manufacturer
    Vishay Electro-Films
  • Description
    NCBB 2.5% WS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
50 pF Silicon Capacitor Nonstandard
Quick Inquiry
NCBB5000BHMAHWS
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Silicon Capacitors -
Manufacturer Vishay Electro-Films
Series NC
Packaging Tray
RoHS Status
Capacitance 50 pF
Tolerance ±2.5%
Voltage - Breakdown -
ESL (Equivalent Series Inductance) -
Applications High Stability
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Nonstandard
Height 0.012" (0.30mm)
Size / Dimension 0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)