NLV25T-390J-EFD
NLV25T-390J-EFD
NLV25T-390J-EFD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    NLV25T-390J-EFD
  • Description
    FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD
  • Delivery Services
39 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 90 mA 9.5Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Quick Inquiry
NLV25T-390J-EFD
Manufacturer TDK Corporation
Series NLV-EFD
Material - Core Ferrite
Inductance 39 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 90 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 9.5Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 18MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)