NLV25T-390J-PF
NLV25T-390J-PF
NLV25T-390J-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    NLV25T-390J-PF
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1008 (2520 Metric)
  • Delivery Services
39 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 90 mA 9.5Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Quick Inquiry
NLV25T-390J-PF
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer TDK Corporation
Series NLV-PF
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 39 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 90 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 9.5Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 18MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute NLV25T-390J-EF NLV25T-390J-EFD NLV25T-390J-PFD NLV25T-330J-EF
Part Number NLV25T-390J-EF NLV25T-390J-EFD NLV25T-390J-PFD NLV25T-330J-EF
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD