NX1100500000G
NX1100500000G
NX1100500000G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    NX1100500000G
  • Description
    NX- 5.0 -11P GREEN ; TIN-PLATED
  • Delivery Services
11 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Quick Inquiry
NX1100500000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 11
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 7 A
Voltage 300 V
Features Push Button Actuated
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C