OMR150M-R1000-SSI-V1V1B
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.Description
SENSOR OPT 200MM-8000MM ANALOG
Request for Quotation
OMR150M-R1000-SSI-V1V1B
lmages are for reference only.OMR150M-R1000-SSI-V1V1B
SENSOR OPT 200MM-8000MM ANALOG
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Optical Sensor 11.81" ~ 5905.51" (30 ~ 15000cm) Analog, RS-422 Output
OMR150M-R1000-SSI-V1V1B
| Category | Sensors, Transducers - Optical Sensors - Distance Measuring |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs, Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Sensing Distance | 11.81" ~ 5905.51" (30 ~ 15000cm) |
| Output Type | Analog, RS-422 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Current - Supply | 625 mA |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |