OQ2312800300G
OQ2312800300G
OQ2312800300G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    OQ2312800300G
  • Description
    TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.5MM
  • Delivery Services
23 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
Quick Inquiry
OQ2312800300G
Number of Levels 1
Pitch 0.138" (3.50mm)
Header Orientation Vertical
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Gray
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Housing Material Thermoplastic
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Insulation Height 0.362" (9.20mm)
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V