OQ2312810300G
OQ2312810300G
OQ2312810300G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    OQ2312810300G
  • Description
    TERM BLOCK HDR 23POS 90DEG 3.5MM
  • Delivery Services
23 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole
Quick Inquiry
OQ2312810300G
Number of Levels 1
Pitch 0.138" (3.50mm)
Header Orientation 90°, Right Angle
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Gray
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Housing Material Thermoplastic
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Insulation Height 0.283" (7.19mm)
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V