OSTKP130151
OSTKP130151
OSTKP130151
lmages are for reference only.
  • Part Number
    OSTKP130151
  • Description
    TERM BLK 13P SIDE ENT 6.35MM PCB
  • Delivery Services
13 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.250" (6.35mm) Through Hole
Quick Inquiry
OSTKP130151
Positions Per Level 13
Pitch 0.250" (6.35mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 30 A
Voltage 300 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Torque - Screw 1.0 Nm (8.9 Lb-In)