PCS34-D-380A-80RL
PCS34-D-380A-80RL
PCS34-D-380A-80RL
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PCS34-D-380A-80RL
  • Manufacturer
    Picker Components
  • Description
    SSR RELAY 80A 48~440VAC SCREW TE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Hockey Puck
  • Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Quick Inquiry
PCS34-D-380A-80RL
Get the Price Now!
Specifications
Category Relays - Solid State Relays SSR -
Manufacturer Picker Components
Series PCS34
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mounting Type Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 48 V ~ 280 V
Load Current 80 A
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -30°C ~ 80°C