PCS34-D-380A-80RYL
PCS34-D-380A-80RYL
PCS34-D-380A-80RYL
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PCS34-D-380A-80RYL
  • Description
    SSR RELAY 80A 48~440VAC SCREW TE
Quick Inquiry
PCS34-D-380A-80RYL
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 48 V ~ 280 V
Load Current 80 A
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -30°C ~ 80°C