PT15NV15-223A2020-PM-S
PT15NV15-223A2020-PM-S
PT15NV15-223A2020-PM-S
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PT15NV15-223A2020-PM-S
  • Description
    TRIMMER 22K OHM 0.25W PC PIN TOP
  • Delivery Services
22 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Quick Inquiry
PT15NV15-223A2020-PM-S
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 22 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Termination Style PC Pins
Size / Dimension Round - 0.394" Dia (10.00mm)