PYBJ3-D5-S24-M
PYBJ3-D5-S24-M
PYBJ3-D5-S24-M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PYBJ3-D5-S24-M
  • Manufacturer
    CUI Inc.
  • Description
    DC DC CONVERTER 24V 3W
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD Module
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 125mA 4.5V - 9V Input
Quick Inquiry
PYBJ3-D5-S24-M
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer CUI Inc.
Series PYBJ3 (3W)
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 125mA
Power (Watts) 3 W
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 76%
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD Module
Size / Dimension 0.98" L x 0.61" W x 0.27" H (25.0mm x 15.6mm x 6.8mm)
Supplier Device Package -
Control Features -
Approval Agency CE
Standard Number -
Base Product Number PYBJ3
Voltage - Isolation 1.5 kV