PYBJ3-D5-S24-OM
PYBJ3-D5-S24-OM
PYBJ3-D5-S24-OM
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PYBJ3-D5-S24-OM
  • Description
    DC DC CONVERTER 24V 3W
  • Package
    6-SMD Module
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 125mA 4.5V - 9V Input
Quick Inquiry
PYBJ3-D5-S24-OM
Manufacturer CUI Inc.
Series PYBJ3 (3W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 125mA
Power (Watts) 3 W
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 76%
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD Module
Size / Dimension 0.94" L x 0.59" W x 0.24" H (24.0mm x 15.1mm x 6.2mm)
Base Product Number PYBJ3
Voltage - Isolation 1.5 kV