Q 30,0-JXS21-9-10/15-T1-FU-WA-LF
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Manufacturer
    Jauch Quartz
  • Description
    CRYSTAL 30.0000MHZ 9PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
30 MHz ±10ppm Crystal 9pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Jauch Quartz
Series JXS21-WA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 30 MHz
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Base Product Number JXS21
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Jauch Quartz Jauch Quartz Jauch Quartz Jauch Quartz
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 30.0000MHZ 9PF SMD CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD