QEDB102Q3R9B1GV001E
QEDB102Q3R9B1GV001E
QEDB102Q3R9B1GV001E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QEDB102Q3R9B1GV001E
  • Manufacturer
    Johanson Technology Inc.
  • Description
    CAP CER 3.9PF 1KV NP0 1111
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1111 (2828 Metric)
  • Delivery Services
3.9 pF ±0.1pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Quick Inquiry
QEDB102Q3R9B1GV001E
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series E
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3.9 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, High Voltage
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)