R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
  • Description
    CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
  • Delivery Services
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
Type MHz Crystal
Frequency 32 MHz
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Description CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD