R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
R2016-32.000-9-F-1010-TR-NS1
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Raltron Electronics
Series R2016
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 32 MHz
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD