R577053000
R577053000
R577053000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R577053000
  • Description
    IC RF SWITCH DPDT 3GHZ
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R577053000
Circuit DPDT
Frequency Range 0Hz ~ 3GHz
Isolation 75dB (min)
Insertion Loss 0.25dB (max)
Test Frequency 3GHz
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R577053000 R577012000 R577012000 R577012002
Part Number R577053000 R577012000 R577012000 R577012002
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status
Description IC RF SWITCH DPDT 3GHZ IC RF SWITCH DPDT 3GHZ IC RF SWITCH DPDT 3GHZ IC RF SWITCH DPDT 3GHZ