R577053000
Manufacturer
Radiall USA, Inc.Description
IC RF SWITCH DPDT 3GHZ
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
R577053000
lmages are for reference only.R577053000
IC RF SWITCH DPDT 3GHZ
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
R577053000
| Category | RF and Wireless - RF Switches - |
| Manufacturer | Radiall USA, Inc. |
| Series | DPDT |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| RF Type | General Purpose |
| Topology | - |
| Circuit | DPDT |
| Frequency Range | 0Hz ~ 3GHz |
| Isolation | 75dB (min) |
| Insertion Loss | 0.25dB (max) |
| Test Frequency | 3GHz |
| P1dB | - |
| IIP3 | - |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Voltage - Supply | 24V ~ 30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | - |
| Base Product Number | - |
| Mounting Type | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | R577053000 | R577012000 | R577012000 | R577012002 |
| Manufacturer | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. |
| RoHS Status | ||||
| Description | IC RF SWITCH DPDT 3GHZ | IC RF SWITCH DPDT 3GHZ | IC RF SWITCH DPDT 3GHZ | IC RF SWITCH DPDT 3GHZ |